RSS
 

Archiwum z miesiaca Grudzień, 2012

Bożen Narodzenie w Kórniku i Rogalinie

26 gru

Pierwszy dzień Bożego Narodzenia postanowiłem spędzić spacerując i robiąc zdjęcia w Kórniku i Rogalinie, a sądzą po liczbie spotkanych tam ludzi nie ja jeden postanowiłem spędzić święta inaczej niż przed telewizorem. W Kórniku zostawiam samochód na rynku, oglądam kościół i ratusz, następnie udaję się pod zamek, który choć remontowany robi wrażenie. Po półgodzinnym spacerze po Arboretum Kórnickim jadę do Rogalina.

W Rogalinie  zatrzymuje się przy kościół Św. Marcelina, następnie akacjową aleją udaję się pod pałac. Park i dęby oglądam poruszając się po terenie według oznaczeń. Po około godzinie wracam do samochodu i udaję się w drogę powrotną do domu. Opis wyjazdu może skąpy, ale nie chciałem zamieszczać encyklopedycznej wiedzy, a przygód jako takich żadnych nie miałem. Jednak zachęcam wszystkich do poświęcenia jednego dnia, aby to zobaczyć.

Zdjęcia poniżej zarówno z Kórnika jak i Rogalina, są podpisane więc nie powinno być problemów.

 
Brak komentarzy

Kategoria: Pieszo

 

Początek zimy 2012

23 gru

Po dłuższej nieobecności związanej z  obowiązkami zawodowymi,  wracam do wyjazdów i dzielenia się nimi na blogu. Poniżej kilka zdjęć z 7 i 8 grudnia, które były pierwszym zimowym weekendem w tym roku. Żałuje, że tylko zdjęcie nr 1 wykonałem w sobotę, kiedy to szron stworzył niesamowite widoki. Pozostałe zdjęcia to niedzielny 4 godzinny spacer po brzegu Warty i jej starorzeczach w okolicach Szczodrzejewa, Czeszewa i Orzechowa. Załączone zdjęcia jasno pokazują, że nie ma złej/brzydkiej pory roku na spacer.

 
Brak komentarzy

Kategoria: Pieszo